Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Czy można wykupić wcześniej leasing samochodu?

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowego (lub używanego, ale względnie młodego) pojazdu. Funkcjonuje podobnie do kredytu, jednak przedmiot leasingu nie należy przez okres spłaty do leasingobiorcy, a leasingodawcy. Czy da się wcześniej wykupić leasing, aby pozyskać samochód na własność? Jak można to zrobić?

Każdy leasing może być przyznawany na diametralnie różnych warunkach – w niektórych przypadkach konieczna jest określona wpłata, w innych leasingobiorca decyduje się na większą kwotę wykupu. Niezależnie od typu leasingu – zwykle można wykupić go wcześniej.

Po co kończyć leasing wcześniej?

Pamiętaj, że auto w leasingu de facto nie należy do Ciebie. Możesz nim dysponować, jednak np. dużo trudniej będzie Ci go sprzedać. W przypadku chęci wymiany pojazdu przed końcem leasingu, musisz robić określone cesje i zmieniać warunki umowy, co może być dość trudne.

W takim przypadku najlepiej zdecydować się wykupić kwotę leasingu, która została do zakończenia umowy. Auto zostanie przepisane na Ciebie i samodzielnie możesz nim zarządzać.

W jaki sposób wykupić leasing?

Aby wykupić leasing musisz złożyć wniosek do leasingodawcy, w którym nadmienisz, że chcesz wcześniej spłacić zobowiązanie. Firma powinna wystawić Ci fakturę zbiorczą w kwocie pozostałych do spłaty rat. W takim przypadku należy zrobić określony przelew i możesz przerejestrowywać pojazd na siebie. Prawda, że to naprawdę proste?