Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Jak dbać o akumulator w samochodzie?

Akumulator to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia samochodu. Jego działanie determinuje późniejszą pracę silnika i systemów elektronicznych. W jaki sposób dobrać i jak dbać o baterię w pojeździe? Podpowiadamy!

Funkcją akumulatora jest dostarczenie energii elektrycznej, wymaganej w procesie rozruchu silnika. W trakcie jazdy bateria samochodowa jest z kolei elementem, który dostarcza energię podzespołom elektronicznym i elektrycznym.

Jak dobrać odpowiedni akumulator?

Dobierając odpowiedni akumulator musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przed wszystkim zwróć uwagę na jego pojemność wyrażoną w amperogodzinach. Z jednej strony nie może być ona zbyt niska (nie da rady dostarczać energii do wszystkich systemów w samochodzie), a z drugiej zbyt wysoka – alternator nie nadąży z ładowaniem baterii. Weź też pod uwagę to, czy Twój pojazd ma system START STOP, ile elektroniki posiada i jak duży fizycznie powinien być akumulator.

W jaki sposób dbać o akumulator?

Odpowiednio konserwowany akumulator będzie działał wiele lat. Z tego względu warto o niego zadbać. W jaki sposób? Pamiętaj, żeby nie doprowadzić do całkowitego rozładowania baterii. W przypadku, gdy pojazd stoi dłużej, podładuj akumulator prostownikiem – na niewielkim prądzie. Zwróć uwagę na stan swojego alternatora (to element, który odpowiada za ładowanie baterii w trakcie jazdy) i przewodów rozruchowych. W przypadku, gdy zauważysz jakiekolwiek problemy z akumulatorem, wymień ten element. Jazda z uszkodzoną baterią grozi całkowitym unieruchomieniem auta w czasie jazdy.

Zostaw a Komentarz