Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Jak uniknąć porannego skrobania szyby? Sprawdź nasze porady

Zimą kierowcy nie mają łatwego życia. Najczęściej poranek kojarzy im się z ciągłym skrobaniem szyb. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwalają uniknąć monotonnej i żmudnej czynności, albo znacznie ją ograniczyć. W jaki sposób możesz to zrobić? Podpowiadamy!

Skrobanie szyb kosztuje kierowców wiele cennych minut. Ci, zamiast jechać do pracy, oczyszczają powłokę auta ze śniegu, lodu i szronu. Niekiedy możesz tę czynność znacznie przyspieszyć.

Zwróć uwagę na to, jak zostawiasz auto

Po pierwsze, parkuj auto tak, aby miało dostęp do słońca. W ten sposób, w trakcie przejrzystych poranków, będziesz miał mniej oblodzony samochód. Podnoś też zawsze wycieraczki do góry. Ich przymarznięcie może kosztować Cię kolejne minuty, poświęcone na odrywanie ich od szyby. Możesz je przy tym uszkodzić!

Druga kwestia to zakrywanie szyb. Używaj specjalnych makiet, które osłaniają element przed mrozem. W ten sposób rano możesz mieć bardzo czystą, przejrzystą szybę bez żadnego skrobania. Prawda, że proste?

Korzystaj z chemicznych możliwości!

Możesz również pokusić się o skorzystanie ze specjalnych odmrażaczy. Te dostępne są w sklepach. Wystarczy, że spryskasz szybę i zaczniesz poruszać wycieraczkami. Cały lód w chwilę zejdzie z powierzchni szkła. Niektóre odmrażacze są mocniejsze, inne nadają się na lekkie przymrozki.

Możesz również samemu sporządzić odmrażacz na bazie alkoholu i wody. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie używać gorącej wody. Polanie szyby takową może ją poważnie uszkodzić!

Zostaw a Komentarz