Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Najważniejsze akcesoria do samochodu na zimę!

Zbliża się sezon zimowy, a więc warto zaopatrzyć się w określony typ elementów wyposażenia pojazdu. Co powinieneś ze sobą wozić? Jakie produkty składają się na zimowe must have dla kierowców? Sprawdzamy!

Oczywiście, podstawa to opony, ale o tym nie będziemy wspominać. Pamiętaj, żeby zmienić ogumienie nawet jeżeli jeździsz stosunkowo niewiele. Letnie opony dużo szybciej eksploatują się zimą, nawet przy niewielkim przebiegu.

Skrobaczka, zimowy płyn, odmrażacz do zamków

Zwróć uwagę na to, że zimą najtrudniej jest samochodem… ruszyć. Przygotuj więc zestaw akcesoriów, które pomogą Ci się do auta dostać i pojechać. Podstawową kwestią jest odmrożenie zamków. Jeżeli trudno jest wsadzić kluczyk w zamek, warto zastosować specjalny odmrażacz w sprayu. Tego typu element pozwoli Ci wejść do samochodu.

Zwróć uwagę na to, żeby mieć skrobaczkę w samochodzie. Najlepsze są części dobrze wykonane, trwałe i nierysujące powierzchni szyby. Zmiotką możesz zebrać zalegający śnieg, a później skruszyć lód. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych odmrażaczy do szyb.

Oczywiście, w sezonie zimowym zmień płyn do spryskiwaczy na zimowy. Wybierz taki, który nie tylko jest skuteczny, ale też do jego produkcji nie wykorzystano zbyt dużej ilości nieprzyjemnie pachnącego alkoholu.

Przewody rozruchowe, łańcuchy, a może… powerbank?

Zimą możesz mieć również problem z odpaleniem auta oraz samą jazdą. Koniecznie trzymaj w bagażniku przewody rozruchowe, które pozwolą Ci odpalić auto w trudnym momencie. Jeżeli nie będziesz miał kogoś, kto „udostępni” prąd z akumulatora, możesz postawić na specjalny powerbank do rozruchu. W przypadku wyładowania baterii w samochodzie, podłączone urządzenie pozwoli zakręcić rozrusznikiem i uruchomić silnik.

A co, jeżeli poruszasz się w terenach górzystych lub bardzo ośnieżonych? W takim przypadku obowiązkowo zaopatrz się w łańcuchy, które ułatwią bezpieczną i komfortową jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych trasach.

Zostaw a Komentarz