Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Przegląd auta przed podróżą – na co warto zwrócić uwagę?

Jeżeli wyruszamy w daleką podróż samochodem, warto sprawdzić jego stan techniczny. Szybki rzut oka na parę elementów może zapewnić nam komfortową, a przede wszystkim bezpieczną podróż, bez obaw o każdy, kolejny przejechany kilometr. Na co jednak najbardziej zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Pamiętajmy, że poświęcony na kontrolę stanu pojazdu czas wpływa na późniejszą drogę pod wieloma względami – będzie miał znaczenie także dla zużycia paliwa podczas jazdy, co wpłynie na koszt wakacji!

Co można zrobić samemu?      

Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić, czy działają wszystkie światła w samochodzie – również drogowe i przeciwmgłowe przednie, jeżeli takowe są. To podstawowa kwestia bezpieczeństwa. Warto przejechać się i zrobić próbę gwałtownej jazdy – postarajmy się kilka razy mocniej przyspieszyć i wyhamować, trzymając obydwie ręce mocno na kierownicy. Ewentualne drgania czy luzy powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym.

Włączmy też wycieraczki – ich płynna praca może być konieczna w czasie jazdy. Oczywiście, koniecznie sprawdźmy stan płynu chłodniczego, oleju, płynu do spryskiwaczy. Skontrolujmy też czy klimatyzacja jest w stanie obniżyć temperaturę w kabinie.

Warto jechać na stację i do specjalisty

Jeżeli nie jesteśmy pewni auta, warto wybrać się na stację diagnostyczną, gdzie uprawniona do tego osoba za drobną opłatą kompleksowo sprawdzi stan naszego pojazdu. Polecamy jechać na kilkanaście dni przed trasą, by mieć czas na usunięcie usterek. Jeżeli chodzi natomiast o klimatyzację, to możemy skorzystać ze specjalnych warsztatów, które serwisują ten układ. W ten sposób zapewnimy sobie komfortową i bezpieczną jazdę!

Zostaw a Komentarz