Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

O czym powinieneś pamiętać przy ruszaniu w długą trasę?

Długa podróż to wysiłek dla każdego kierowcy, a Ci mniej doświadczeni mogą mieć z nią szczególny problem. W jaki sposób odpowiednio przygotować się do dalekiej drogi? O czym powinieneś pamiętać? Podpowiadamy!

Racjonalne podejście do dalekiej drogi to klucz do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Badania potwierdzają, że zmęczeni kierowcy stanowią praktycznie takie samo zagrożenie w trasie, jak ci pod wpływem alkoholu. Warto mieć to na uwadze!

Odpowiedni posiłek to podstawa

Jadąc w daleką trasę zwróć przede wszystkim uwagę na posiłek. Ten powinien być lekkostrawny, ale jednocześnie energetyczny. Postaw na węglowodany, zrezygnuj z niezdrowych tłuszczów. Tak samo staraj się doładować w trakcie drogi. Możesz też sięgnąć po cukier – mały batonik jeszcze nikomu nie zaszkodził, a jest sporą dawną energii.

Rób przerwy, a w razie konieczności – zjedź na dłuższy odpoczynek

Staraj się regularnie stawać na krótkie przerwy. Te są wskazane już po dwóch godzinach jazdy. Podczas 15 minut odpoczynku wyjdź z samochodu i rozruszaj mięśnie. Dobrze dotleniony organizm reaguje szybciej i jest mniej podatny na zmęczenie. Jeżeli jedziesz w bardzo daleką drogę, to stawaj na półgodzinne przerwy lub dłuższe. Jeżeli czujesz znużenie i senność – bezwarunkowo zatrzymaj się w pierwszym, możliwym miejscu i zdrzemnij się!

Nie podróżuj samemu!

Na koniec postaraj się zawsze mieć towarzysza podróży (nawet, jeżeli druga osoba nie ma prawa jazdy). Samotna jazda jest niewskazana przede wszystkim mało doświadczonym kierowcom, którzy dopiero poznają swój organizm.

Zostaw a Komentarz