Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Pickup – czy to na pewno samochód dla Ciebie?

Wybór samochodów typu pickup jest coraz mniejszy, bo producenci rezygnują z tak dużych pojazdów na rzecz mniejszych, najczęściej hybrydowych lub elektrycznych aut. Mimo to, w wielu salonach możesz znaleźć jeszcze pojazdy dla siebie. Dla kogo adresowane są tego typu auta? Kiedy warto w nie zainwestować?

Pickupy to terenowe samochody osobowe z podwyższonym nadwoziem i zwiększoną powierzchnią tylną tak, aby poszerzyć skrzynię ładunkową. Najczęściej wyposażone są w silniki wysokoprężne, które mają sporą moc i… dość dużo palą.

Dla kogo przeznaczone są tego typu auta?

Przede wszystkim pojazdy takie jak Toyota Hilux, Nissan Navara czy Ford Ranger nie są stworzone dla każdego. Kompletnie nie nadają się do jeżdżenia po mieście. Ciężko jest nimi zaparkować, trudno wjechać wąską drogę, a i o komfortowym manewrowaniu możemy zapomnieć. Po co więc są tego typu pojazdy?

Jeżeli posiadasz działkę za miastem, wozisz wiele różnego rodzaju towarów i potrzebujesz dużej skrzyni bagażowej – pickup będzie pojazdem dla Ciebie. Auto praktycznie wszędzie wjedzie, dużo udźwignie i wiele przewiezie. Mając ogród, wożąc narzędzia czy kostkę brukową szybko docenisz zalety tego typu pojazdu.

Sprawdzi się również jako kompan dalekich wycieczek. Z łatwością przewieziesz nim m.in. rowery, osprzęt wędkarski czy namioty. Większe auta mają również bardzo dobry komfort prowadzenia. Na pewno poczujesz się w nich pewnie i bezpiecznie.