Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Przygotowujesz auto do zimy? Zobacz co należy zrobić!

Za oknem robi się coraz bardziej szaro, szybciej zapada zmrok, a i temperatura już tak nas nie rozpieszcza. To znak, że powoli nadchodzi pora jesienno-zimowa. Do Twoich zadań należy nie tylko wyciągnięcie cieplejszych ubrań z szafy, ale też odpowiednie przygotowanie samochodu. Co warto zrobić?

W poniższym tekście opisujemy rzeczy, które możesz przeprowadzić samodzielnie oraz zlecić profesjonalistom. Jeżeli chcesz zapoznać się z użytkowymi poradami – przejdź dalej. Poruszane przez nas kwestie pozwolą Ci zabezpieczyć Twój samochód przed jesienno-zimowymi warunkami pogodowymi.

Co możesz zrobić samemu?

Przede wszystkim dokładnie umyj samochód i zabezpiecz lakier, stosując zaawansowany wosk. Nakładaj go zgodnie z instrukcją producenta. Dzięki temu, nawet podczas jesiennych deszczów, Twój samochód będzie wyglądał estetycznie, a karoseria będzie chroniona przed wilgocią.

Sprawdź również, czy pojazd nie wymaga dodatkowych napraw. Udaj się na stację diagnostyczną i zrób przegląd zawieszenia czy hamulców. Pamiętaj, że jesienno-zimowe warunki pogodowe są bardziej wymagające niż letnie, stąd samochód musi być w jeszcze lepszym stanie technicznym.

Przygotowując pojazd do jesieni możesz również zainwestować w gumowe dywaniki wewnątrz pojazdu. Welur sprawdzi się wyłącznie w ładną pogodę!

Oddaj auto w ręce profesjonalistów!

Kolejna część należy do profesjonalnych zakładów pielęgnacyjnych. Najważniejsza kwestia to dobre zakonserwowanie podwozia. Kałuże czy późniejszy śnieg i sól drogowa bardzo negatywnie wpływają na płytę podłogową, która może zacząć korodować. By uniknąć takiej sytuacji musisz oddać pojazd na konserwację podwozia. W przypadku, gdy posiadasz garaż z kanałem możesz to zrobić samemu.

Zwróć uwagę również na opony. Nie zwlekaj z przełożeniem kół na zimowe. Najlepiej zrób to już w listopadzie. Niska temperatura bardzo destrukcyjnie wpływa na letnią mieszankę, a co za tym idzie – przyspiesza zużycie letnich opon. Już na początku jesieni możesz więc sprawdzić w jakim stanie są Twoje zimowe wersje ogumienia i ewentualnie zainwestować w nowe egzemplarze – by nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jak widzisz – zasady przygotowania pojazdu do jesienno-zimowego sezonu nie są skomplikowane. Z pewnością warto się do nich stosować, bo w ten sposób możesz wydłużyć żywotność swojego pojazdu i korzystnie wpływasz na jego stan techniczno-wizualny!

Zostaw a Komentarz