Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

Jakie dokumenty musisz mieć w samochodzie podczas podróży po Europie?

Polskie prawo drogowe przez lata bardzo się zmieniło. Dotyczy to również kwestii dokumentów, które musimy posiadać jako kierowcy. Jeszcze doniedawna w portfelu konieczne było wożenie prawa jazdy, OC i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Teraz nie jest to konieczne, ale w Europie różnie pod tym względem bywa. Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę?

Przygotowując się do zagranicznego wyjazdu powinniśmy skupić się na dokładnym sprawdzeniu pojazdu pod względem technicznym, zaplanowaniu podróży, a także zabraniu odpowiednich dokumentów!

W Polsce mniej niż w Europie!

Przede wszystkim podróż po Europie wymaga od nas posiadania kompletu dokumentów! Musimy mieć dowód rejestracyjny, który potwierdza posiadanie przez nas pojazdu. Obowiązkowe jest posiadanie potwierdzenia polisy OC. Dlaczego w Polsce nie musimy tego mieć przy sobie, a nawet w Unii Europejskiej tak? Ponieważ (na razie) czescy czy niemieccy nie mają dostępu do polskich baz i nie mogą zweryfikować aktualnego stanu pojazdu bez wdrożenia zaawansowanych i rozwlekłych czynności. Tu ważna uwaga – jeżeli jedziemy poza strefę Unii Europejskiej, powinniśmy posiadać Zieloną Kartę czyli międzynarodowe potwierdzenie OC.

Podobnie jest w przypadku uprawnień do prowadzenia pojazdu. Jadąc na zagraniczną wycieczkę koniecznie posiadajmy przy sobie dokument prawa jazdy. W przypadku dalszej wyprawy, dobrze mieć wyrobioną międzynarodową wersję uprawnienia! To zapewni nam spokojną podróż, bez ewentualnych konsekwencji w trakcie zatrzymania.

Zostaw a Komentarz