Zapisz obraz wcześniejszego bootloadera

0%

Pon - Pią : 9:00 - 18:00 / Sob : 10:00 - 15:00
62-530 Posada, Ul. Elizy Orzeszkowej 26

Auto Posada

W jaki sposób zmniejszyć spalanie Twojego pojazdu? Podpowiadamy!

Ceny paliwa na stacjach benzynowych są cały czas wysokie i niepokoją kierowców. Jedni zaczęli jeździć mniej, a inni wyrywają włosy z głowy podczas tankowania. Jednak istnieje jeszcze alternatywa – ograniczenie zużycia paliwa podczas jazdy Twoim autem. W jaki sposób to zrobisz?

Ekodriving, który jeszcze niedawno kojarzył się z mało dynamiczną i irytującą innych użytkowników drogi jazdą, aktualnie jest jedną z najbardziej efektywnych form prowadzenia auta. Wpływa korzystnie nie tylko na spalanie, ale też zużycie silnika czy hamulców.

Podstawowe zasady zmniejszające spalanie

Przede wszystkim unikaj dynamicznego przyspieszania i hamowania. Staraj się to robić płynnie i dostosowywać prędkość np. do świateł. Nie podjeżdżaj do sygnalizacji zbyt szybko, jeżeli np. pali się czerwone światło. Reaguj na wydarzenia na drodze i nie daj się ponosić emocjom.

Kolejna sprawa to hamowanie. Zawsze hamuj silnikiem podczas zjazdów z góry, ewentualnie wspomagając się układem hamulcowym. Nie wrzucaj na luz w trakcie zjeżdżania, a utrzymuj wbity określony bieg. Możesz też hamować silnikiem w trakcie standardowej jazdy, wbijając po kolei niższy bieg. W ten sposób pojazd zacznie samoczynnie zwalniać.

Staraj się też nie gazować zbyt mocno na zimnym silniku. Badania naukowe pokazują, że nierozgrzana jednostka napędowa zużywa dużo więcej paliwa niż gorąca. Poczekaj aż pojazd się rozgrzeje i dopiero wtedy możesz jeździć na wyższych, bardziej dynamicznych obrotach.

Zostaw a Komentarz